6.3.3.2

Peterburi UNESCO foorum Peterburi koolis nr 639

12. aprillil 2018 alustasid kümneliikmeline Reaalkooli õpilaste võistkond koos kahe õpetajaga sõitu Peterburi UNESCO foorumile Peterburi kooli nr 639.

Tegemist on iga-aastase üritusega, kus noored käsitlevad erinevaid aktuaalseid probleeme. Sedakorda olid teemaks rahvuslikud traditsioonid, tavad ja kombed. Reaalkooli õpilastel oli kaasas endatehtud film „Кому в Эстонии жить хорошо?“ („Kellel on Eestis hea elada?“). Filmis oli kajastatud humoorikas võtmes eestlaste rahulik elu ja armastus laulmise, tantsimise, hea toidu ja sauna vastu. Film köitis žürii liikmeid, saadi mitmeid auhindu ja üldarvestuses II koht.

Foorumist võtsid osa õpilased nii lähedalt kui ka kaugelt – lärmakad itaallased, tantsuhimulised küproslased, sõbralikud rootslased, veidi segaduses inglased ja venelased Venemaa erinevatest linnadest. Ametlikule programmile ja autasustamisele järgnes lõbus õhtupoolik vene moodi („У самовара“). Pakuti teed ja traditsioonilisi vene pirukaid eri täidisega. Ohtralt sai jalga keerutada, laulda ja mängida. Nii mõnigi Reaalkooli õpilane sai endale uue kirjasõbra teisest riigist.

Nii nagu Peterburi õpilased ööbivad külaskäigul Eesti peredes, majutusid ka Reaalkooli õpilased kohalikes peredes, suheldes ohtralt vene keeles. Midagi ei jäänud mõistmatuse tõttu tegemata ning kõik plaanid said ellu viidud. Pered tegelesid aktiivselt oma külalistega ning näitasid neile linna.

Peterburi üks populaarsemaid vaatamisväärsusi on alati olnud ja on Ermitaaž, mida ka Eesti õpilastega külastati. Sügava mulje jättis Katariina palee Puškinis. Iisaku katedraali vaateplatvormilt avanes imeilus vaade linnale, Neeva jõele, sildadele, kanalitele ja kohalike poolt armastatud katustele. Õpilaste lemmikuks osutus interaktiivne muuseum Grand Maket Russia. Peterburi on võrratu linn ning loomulikult jäi sellest viiest päevast liiga väheks.

Sellised projektid avardavad õpilaste silmaringi, aitavad paremini mõista teisi kultuure, annavad uusi kogemusi.