6.3.6

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilasvahetus Stuttgardi kooliga

17.–25. septembrini 2017 väisasid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi vahetusõpilased
Stuttgardi evangeelsest Heidehofi gümnaasiumist, oktoobris sõitsid Eesti õpilased omakorda Saksamaale.

Vahetusõpilased Stuttgardi koolist Kadrioru Saksa Gümnaasiumis

Õpilasvahetus aitab suhelda erinevatest rahvustest inimestega ning arendab õpilaste kultuurilist maailmapilti. Tallinnas käidi külalistega vanalinna kaunimates ning põnevamates nurkades. Saksakeelset ekskursiooni viis läbi 9.a klassi õpilane Rafael Carl Floehr, keda toetas saksa keele õpetaja Diana Kollin-Poom. Õpetaja Laida Meigo saatel sõitsid nii külalised kui võõrustajad Kakerdaja rappa. Stuttgardis on hulgaliselt künkaid, aga vesist maad napib. Elamus see saksa õpilastele igatahes oli, sest rabaskäigust aina räägiti ja räägiti ja räägiti.
 
20. septembril anti üle DSD I diplomid. Saksa õpilased said Eesti koolisüsteemiga tutvuda ka tunde külastades. Leili Naan viis raamatukogus läbi töötoa „Mein Estlandbild“. Külalised valmistasid hoolikalt postreid kõigest, mis neil Eestimaaga seostub. Ja neid seoseid oli päris palju: ootuspäraseid, naljakaid ja ka üllatavaid. Pärastlõunal külastati üheskoos Bastioni käikusid. Inglise keele õpetaja Kadri Barr käis õpilastega Rakveres. Lisaks tarvase imetlemisele oli neil võimalus ka keskaega rännata. 
 
Meeleoluka linnuseekskursiooni käigus sai proovida odavõitlust, püssirohtu põletada.
 
Külalised olid paigutatud peredesse, kes kahe päeva jooksul nendega Eesti eri paigus aega veetsid.
 
19.–25. oktoobrini viibisid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilased vastukülaskäigul Saksamaal.
 
Esimestel päevadel avastati ümbruskonda peredega. 23. oktoobril külastati Bäckerei Franki ning tehti nina jahuseks ehk õpiti ehtsa pagari käe all bretzeleid tegema. Sarnaselt Eestiga käidi ka Saksamaal matkamas. Ilm oli imeline Eistobeli radadel matkamiseks, matkati pea neli tundi Ülemise Argeni (Die Obere Argen) jõe ääres ning käidi jugasid vaatamas. Külastati hotelli Jägerhofi ning söödi struudlit vaniljekastmega. Käimata ei jäänud ka Mercedes-Benzi muuseumis, kus nähti autosid ja nende arengut läbi aegade. Kõikidel päevadel külastati ka tunde.
 
Kahe kooli koostöö jätkub ning õpilasvahetusi toimub ka edaspidi.

Diana-Kollin Poom, Kadrioru Saksa Gümnaasium