6.3.7

Kultuurisillad sidusid Eesti, Ukraina ja Valgevene õpilasi

26.‒31. märtsini 2018 osales rühm Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilasi koostöölepingu raames rahvusvahelisel festivalil „Avatud kool 2018“.

Kultuurisillad sidusid Eesti, Ukraina ja Valgevene õpilasi, üksteisel käidi külas kõigis kolmes riigis

Kohtumine toimus Kiievis, Ukrainas. Haabersti Vene Gümnaasiumi (HVG) õpilaste esinemine oli kui Eesti kultuuri visiitkaart: esitati Eesti heliloojate loomingut, rahvalaule ja tantse. Näidati esitlust „Eesti 100“.

Kolme riigi, Eesti, Ukraina ja Valgevene, õpilased võistlesid sportlikes jõukatsumistes ja mängudes. Emotsionaalseks kujunes kirjandusõhtu, mis oli pühendatud Ukraina luuletaja Lina Kostenko loomingule, kus meie õpilased lugesid tema luulet eestikeelses tõlkes.
Festivali osa oli ka projekt „Kultuuri digisild“. HVG õpilased rääkisid Tallinna vanalinna ehitiste arhitektuurist ja ajaloost, näitasid ajaloolistest hoonetest fotosid, mis olid nende endi poolt pildistatud ja GIMP-programmiga töödeldud. Ukraina õpilased koostasid Kiievi linna ajaloolise, kirjandusliku ja rohelise turismimarsruudi.

Festivali kultuuriline osa hõlmas endas ka Kiievi Ooperi teatri, draamateatri ning kondiitrivabriku „Roshen“ külastust.

Osalejate esinemised, kiievlaste külalislahkus, külluslik kultuuriline programm, aga ka kogemuste vahetamine kolleegidega hariduse valdkonnas tekitasid suurepärase õhkkonna.

Mais 2018 toimus Valgevenes Minskis projekti järkuüritus „Koostöös on jõud“. „Me oleme erinevad – selles on meie rikkus, me oleme koos – selles on meie jõud!“ – just selline oli festivali deviis. Festivalil kohtusid Ukraina, Valgevene ja Eesti õpilased. Iga delegatsioon esitas värvika loomingulise programmi. Eesti noored rääkisid oma maa andekatest noortest ja nende saavutustest.

Tutvuda sai Minski kooli ja Valgevene haridussüsteemiga, käidi ekskursioonidel, külastati ooperi- ja balletiteatrit. Noored naasid reisilt teadmiste, oskuste ja kogemuste võrra rikkamana.

Irina Antonjuk, Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor