6.3.8

Tallinna Reaalkooli sõprus Taani Viborg Katedralskolega

Tallinna Reaalkoolile on sõpruskooliks Viborg Katedralskole Taanis. Koostöö algusest peetakse Eesti koolis igal aastal Taani-teemalist ning Taani koolis Eesti-teemalist päeva.

Taani päeval Tallinna Reaalkoolis esinesid loengutega külalised välisministeeriumist, Taani suursaatkonnast ning keelt olid õpetama tulnud ka kolm sõdurit Tapalt

Seetõttu on mõlema kooli õpilased palju teadlikumad teise kooli kultuurist, inimestest ja eluolust üldisemalt. Mõnel korral on ka õnnestunud kordamööda üksteisel külas olla, et koolis kuuldut ka oma silmaga näha ja kogeda.

Seekordne Taani päev korraldati Reaalkoolis 28. märtsil 2018. Terve päeva jooksul toimus erinevaid üritusi. Algklassid said Taani kohta teadmisi kunsti, tantsu, spordi ja teadusteatri kaudu, läbiviijateks kooli enda gümnaasiumiõpilased. Suure maja õpilastele toimusid viktoriinid erinevates formaatides, oli avatud kohvik isetehtud küpsetistega ja esimest korda sai kuulda taaniteemalist raadiot.

Loengutega esinesid külalised välisministeeriumist, Taani suursaatkonnast ning keelt olid õpetama tulnud ka kolm sõdurit Tapalt. Päevale pani punkti filmiõhtu, kus vaadati Oscarile nomineeritud Taani filmi „Liiva all“.

Taani päeva korraldamine andis väga hea kogemuse ning nõudis toetavat meeskonnatööd.

Siret Siim, Tallinna Reaalkool, lend 135.c