6.4.1

Välisdelegatsioonid Tallinna 21. Koolis

2017/18. õppeaastal külastas Tallinna 21. Kooli 80 koolijuhtide, õpetajate, tudengite ja haridustöötajate delegatsiooni.

Tallinna 21. Kooli külastas sel õppeaastal 80 koolijuhtide, õpetajate, tudengite ja haridustöötajate delegatsiooni

Enamik delegatsioone olid Eestis Erasmus+ õpirände projekti raames, lisaks külalised Jaapanist, Horvaatiast, Hollandist, USAst, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest, Rootsist, Portugalist, Kreekast, Itaaliast, Bulgaariast, Lõuna-Koreast, Brasiiliast, Iisraelist, Inglismaalt, Valgevenest, Poolast, Leedust, Moldovast, Hispaaniast, Ukrainast, Argentiinast, Tšiilist, Filipiinidelt, Indiast, Šveitsist, Türgist.

Õpilasgiidid viisid läbi kooli tutvustava ringkäigu ning rääkisid külalistele õppest erinevates kooli õppesuundades. Delegatsioonid olid enim huvitatud õppetundide külastamisest, ITst ja digiõppest koolis, samuti robootikast ning innovatsioonistuudio kontseptsioonist.

Sagedased olid ka ettekanded Eesti haridussüsteemist, Tallinna 21. Kooli õppekorraldusest ja õppekavast, õppesuundadest ning valikkursustest. Toimusid vestlused ja arutlusringid nii õpilaste, õpetajate kui ka kooli juhtkonnaga. Paljud külalised soovisid ise osaleda ka robootika töötoas, programmeerides roboteid ja lahendades erinevaid õpiülesandeid.

Tallinna 21. Kool jagas meelsasti oma parimaid praktikaid ja koolikorralduse põhimõtteid kooli külastanud delegatsioonidele.

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli direktori asetäitja-arendusjuht