6.4.10

Kullatera Roboaed võõrustas külalisi Hollandist

15. märtsil 2018 külastasid Kullatera Roboaeda õpetajate õpetajad Hollandist. Külalised tundsid Tallinna Kullatera Lasteaeda külastades huvi IKT-valdkonna tegevuste vastu Eesti koolieelsetes lasteasutuses.

Õpetajate õpetajad Hollandist tutvusid Kullatera Roboaias IKT-valdkonna tegevustega

Kaheksaliikmeline õppegrupp Hollandist külastas Eestit 13.–15. märtsil. Kõik grupi liikmed on seotud Hollandi haridusvaldkonnaga ja töötavad sellistes organisatsioonides nagu Innove või HITSA, toetades igapäevaselt nii õpetajate kui ka õpilaste käekäiku koolitöös. Eesti külastamisel tutvuti nii e-Estonia Showroomi kui ka HITSAga.

Külalisi huvitas IKT rakendamine (Eesti mõistes) lasteaedades ja algkoolis (lapsed vanuseni 12. aastat). Nende eesmärgiks oli ka uurida, kuidas IKT rakendamine mõjutab õppetegevusi, õpetajaid ja õpilasi.

Kolmetunnise külaskäigu jooksul tutvustas Kullatera lasteaed projekti #EduInnoLab Roboaeda koos nutikate ja robootiliste vahenditega. Külalised said jälgida ja ise kaasa lüüa eri vanuses laste õppetegevustes. Õpitubades said külalised ise roboteid programmeerida ja liikuma panna.

Kullatera Roboaed kutsus külalistes esile positiivse ja vaimustunud tagasiside – robootika toob sära silmadesse nii väikestele kui ka suurtele.

Külaliste vastuvõtmisel tegi lasteaed koostööd Tallinna Haridusameti IT-vanemspetsialisti Kätlin Kalde ja SA Innove peaspetsialisti Heleriin Jõesaluga. Külalistega aitasid keelesillal suhelda Kullatera õpetajad Johanna Abner ja Merit Vakrõõm.

Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor