6.4.17.1

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi külastas Jaapani peaministri abikaasa

12. jaanuaril 2018 külastas Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi Eestis visiidil viibinud Jaapani peaministri abikaasa Akie Abe.

Kohtumisel osales Eesti peaministri abikaasa Karin Ratas. Kooli direktor Siret Paasmäe andis ülevaate kooli ajaloost ja tänapäevast ning tutvustas põgusalt ka kogu Eesti haridussüsteemi. Külalised nautisid õpilaste etteasteid ning vestlusringis jaapani õppesuuna õpilastega arutati edasisi koostegemisi ja õppimisvõimalusi.

Kohtumine oli koolile suureks tunnustuseks ja auks. Õpilased said võimaluse kasutada õpitut – jaapani keelt – ja kinkida külalistele oma riigi kultuuri laulu, tantsu ja rahvarõivaste kaudu.

Järveotsa gümnaasiumis on õpitud jaapani keelt ja kultuuri aastast 1993. Gümnaasiumiõpilased on ennast täiendanud Jaapani koolides ja ülikoolides ning mitmedki vilistlased on jätkanud haridusteed Jaapanis. Juba mitu aastat on koolis korraldatud Jaapani kultuuri päevi.

Kool on mitmeid kordi võõrustanud Jaapani koolide õpetajaid. See kõik on teoks saanud tänu Jaapani Suursaatkonnale Eestis.

Siret Paasmäe, Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi direktor