6.4.17.4

Väikese Eesti „printsessi“ Johanna kohtumine Norra printsessiga

Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit kohtusid täna Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga. Kuninglikku paari tervitasid ka Tallinna Kelmiküla Lasteaia lapsed.

6aastasel Johannal Tallinna Kelmiküla Lasteaiast tekkis harukordne võimalus kohtuda Norra kroonprintsessiga isiklikult ja ulatada talle kimbuke sinililli (Scanpix/ Tairo Lutter)

Lasteaia vanema rühma lapsel, 6aastasel Johannal tekkis harukordne võimalus kohtuda kroonprintsessiga isiklikult. Seda, et Norra printsess Tallinna tuleb, kuulis Johanna oma sõnul emalt alles sama päeva hommikul. Tüdrukul oli kaasas kimp sinililli. „Öeldi äkki, et kui printsess tuleb, siis Johanna võib minna,“ räägib rühmaõpetaja. Johanna ei pabistanudki, vaid läks julgelt ja ulatas lilled. „Kas sa käid juba koolis,“ olevat printsess küsinud. Johanna seletas, et alles lasteaias, ja printsess küsis sedagi, kui vana ta on. „Kuuene,“ teatas Johanna uhkelt. President Kersti Kaljulaid tõlkis kahe printsessi omavahelist juttu.

Tulevikus soovib Johanna kindlasti ka saada printsessiks. Mida selleks täpselt tegema peab, ta veel ei tea.

„Johanna on väga tubli tüdruk, väga eeskujulik,“ kiidab tema rühmaõpetaja. „Talle meeldib väga laulda ja joonistada. Selline väga tore särasilm,“ lisab rühmaõpetaja.

Kelmiküla Lasteaed teeb tihedat koostööd Norraga juba alates aastast 2010. „Me oleme siin kõik tõelised Norra fännid!“ sõnas direktor Riina Läll. Täna on lasteaias pidupäev ja hoovis lehvib ka Norra lipp.

Pärast kohtumist presidendiga istutasid Norra kroonprints ja kroonprintsess Kadrioru parki tamme, et tähistada Eesti 100. aastapäeva ja Kadrioru pargi 300. aastapäeva.

Allikas: Tallinna Kelmiküla Lasteaed