6.4.4.1

Saksa telekanal RTL käis uurimas, kuidas Eesti digiharidus töötab

Kuuldus Eesti õpilaste suurepärastest digioskustest ulatub Euroopasse, sestap tuli Saksa telekanal RTL uurima, kuidas selline tase on saavutatud.

Gustav Adolfi Gümnaasiumis tutvustasid RTLile kooli digitegemisi õpilastest IT-juhid Sven-Ervin Paap (vasakult esimene) ja Eero Ääremaa (vasakult teine)

RTLi reporter Andreas Popp pöördus Tallinna Haridusameti poole sooviga näha, kuidas Eesti digiharidus töötab. „Olen selle kohta näinud ja lugenud palju huvitavat ja Saksamaa on kaugel tagapool,“ kirjutas Popp. „Nüüd ongi mul idee tulla Tallinna ja külastada koos oma kaameramehega ühte kooli, et me saaksime näha ja filmida, kuidas seal õppetöö käib, eriti tehniliste ja digivahendite ning QR-koodide kasutamist jne.“

Reporterit huvitasid veel koolirobootika ning eKooli tööpõhimõtted.

Külalised saabusid 24. novembril 2018, neid võtsid vastu Tallinna Haridusamet ja Gustav Adolfi Gümnaasium (GAG).

GAGi Kotzebue õppehoones viisid tutvumistuuri läbi kooli IT-juhid Eero Ääremaa (11. klass) ja Sven-Ervin Paap (12. klass). Noormehed tutvustasid oma tööd IT-juhtidena ning rääkisid üldisest IT seisukorrast oma koolis, samuti õpilaste kaasamisest – alates IT-valdkonna juhtimisest, lõpetades kaasõpilaste ja täiskasvanute õpetamisega.
5. klassi õpilased näitasid õpetaja Maria Malozjomovi
juhendamisel roboteid ja programme, millega nad igapäevaselt tegelevad. Need õpilased viivad külalistega sarnaseid töötubasid läbi pea iga nädal, nii tuldi seegi kord suurepäraselt toime nii erinevate robotite käsitlemise kui ka ingliskeelsete intervjuude andmisega. Reporterid said jälgida veel Maria Malozjomovi matemaatikatundi 3. klassile, kus kasutati aktiivselt nutitahvlit ja tahvelarvuteid.

Külalistele jättis väga hea mulje GAGi Kotzebue maja, eriti ruumigraafika, ronimissein, monsterpiano ja aatrium. Oldi lausa üllatunud, et tegu pole mitte erakooli, vaid piirkondliku munitsipaalkooliga.
Tutvumisvisiit jätkus Robotexi külastusega, kus saadi näha robootika saavutusi üle Eesti.

Kohaliku omavalitsuse rollist ja tulevikuplaanidest haridusala digivaldkonna arendamisel rääkis telekanalile Tallinna Haridusameti IT-vanemspetsialist Kätlin Kalde. Tutvumisprogrammi koostasid hariduskorralduse osakonna vanemspetsialist Reet Nõmmoja ja kommunikatsiooni peaspetsialist Leini Jürisaar, kes olid ka külalistele saatjaks.

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist

Roboteid tutvustasid RTLile 5. klasside õpilased