6.5.1

Teistmoodi õppimise kuu Tallinna Läänemere Gümnaasiumis

Tallinna Läänemere Gümnaasiumis korraldatakse Tallinna MÕK-kuul õppetööd
ebatavalisel viisil.

Tallinna Läänemere Gümnaasiumis korraldati Tallinna MÕK-kuul õppetööd teistmoodi – võisteldes tutvuti keskaegse Tallinna ajalooga ja päästeti linna Ülemiste Vanakese eest

Seekord viidi läbi kaks suuremat LAK-õppe (lõimitud aine- ja keeleõppe) üritust. Emakeelepäeval tutvusid 3. klasside õpilased keskaegse Tallinna ajalooga. Lisaks Läänemere gümnaasiumi võistkonnale osalesid Tallinna Pae Gümnaasiumi, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi, Tallinna Mahtra Põhikooli, Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi ja Lasnamäe Gümnaasiumi õpilased.

Teejuhiks oli linnavaht Vana Toomas, kes soovis teada, kas tänapäeva lapsed ka vanu legende teavad. Noored reisijad tutvusid kuue vanalinna legendiga, läbisid erinevaid katseid ja lahendasid ülesandeid. Õpilased tõestasid Vana Toomasele, et nad teavad oma linna legende ja armastavad oma kodulinna.

13. aprillil 2018 kohtusid Läänemere gümnaasiumis 7. klasside võistkonnad Tallinna Läänemere Gümnaasiumist, Tallinna Pae gümnaasiumist, Tallinna Kuristiku gümnaasiumist, Tallinna Mustjõe Gümnaasiumist, Tallinna Lasnamäe Gümnaasiumist, Tallinna Õismäe Vene Lütseumist, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumist, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumist ja Tallinna Mahtra Põhikoolist.

Detektiivmängu stsenaariumi järgi teatas linnapea, et varastatud on linna „viimne reliikvia“ – Tallinna linnaväravate võti, mille vargad kavatsevad üle anda Ülemiste Vanakesele, kes legendi järgi tahab uputada linna. Appi paluti õpilaste näol noored detektiivid, kes lahendasid mõistatusi eesti, vene, inglise, saksa ja itaalia keeles, murdsid saladuslikke šifreid, otsisid vastuseid keerulistele küsimustele. Näiteks oli üks kümnest kontrollpunktist arvutiklassis, kus LEGO komplektide abil tuli lahendada mitu rasket robootikaringi õpilaste välja mõeldud ülesannet. Nii koguti kokku palju süütõendeid, avastati kuritegu ning tagastati „viimne reliikvia“ tänu tarkadele ja julgetele noortele detektiividele.

23.–24. aprillil 2018 koostasid Läänemere gümnaasiumi õpetajad ainevahelisi programme ja planeerisid integreerituid tunde.

Irina Zuravljova, Tallinna Läänemere Gümnaasium