6.5.20

Kolme kooli keeleõppe projekt „See kaunis eesti keel“

Haabersti Vene Gümnaasium koos Tabasalu Ühisgümnaasiumi ja Loksa
Gümnaasiumiga viis läbi projekti „See kaunis eesti keel“, kus üksteise keeli
õppisid eesti ja vene emakeelega lapsed.

Intellektuaalne mäng „Kus? Mis? Millal?“ tõi Haabersti Vene Gümnaasiumisse igast koolist tosin võistlejat, kes liideti segavõistkondadesse

Keeli õpiti sõbralikus ja mitteformaalses keskkonnas harivate tegevuste kaudu. 25. jaanuaril 2018 külastasid kolme kooli 5. klasside õpilased Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi. Noored lugesid vanas eesti keeles, rehkendasid ja kirjutasid sulega, said teada küünlapäeva traditsioonidest ja tegid lambarasvast küünlaid.

9. veebruaril toimus Haabersti Vene Gümnaasiumis intellektuaalne mäng „Kus? Mis? Millal?“. Igast koolist oli 12 võistlejat, kes liideti segavõistkondadesse. Küsimused olid Eesti geograafia, kultuuri, kunsti, muusika, arhitektuuri ja ka traditsioonide kohta. Parimaks mängijaks osutus Mattias Mets Tabasalu Ühisgümnaasiumist. Osalejad said kooli viia põneva Eesti-teemalise mälumängu ja liitsõnade mängu.

23. veebruaril tervitati üksteist Skype’i kaudu ja õnnitleti Eesti sünnipäeva puhul. Lauldi isamaalisi laule ning loeti oma lemmikluuletusi.

5. aprillil saadi kokku Haabersti Vene Gümnaasiumis. Vaadati filmi „Supilinna salaselts“, täideti tööleht, pandi kirja tekkinud mõtted.

17. mail kohtuti taas segameeskondades, et lahendada mitmekesiseid ülesandeid: koostati ristsõna „Supilinna salaseltsi“ põhjal, vastati Kahoot’iga küsimustele Eesti ajaloo, traditsioonide, tuntud inimeste ja sündmuste kohta. Olid põnevad keelemängud nii eesti kui ka vene keeles. Loomingulises ülesandes tuli joonistada tapeedirullile täissuuruses inimene ja disainida talle rõivad, mis oleks tänapäeva moe ja eesti rahvariiete segu. Üritus lõppes vahva tantsuga ja projekt andis nii mõnelegi õpilasele uue sõbra.

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht

Keeleõppe projekt „See kaunis eesti keel“ tõi kokku mitme kooli õpilased