6.5.22

X laste rahvaloomingu festival „Kaleidoskoop+“

16.–20. aprillil 2018 toimus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis X Laste rahvaloomingu festival „Kaleidoskoop+“.

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi X Laste rahvaloomingu festivali „Kaleidoskoop+“ kontserdil oli esindatud eesti, vene, valgevene, ukraina, armeenia, moldova, türgi, slovakkia, saksa, bulgaaria ja india kultuur

Festivali eesmärgiks oli eesti rahvuskultuuri säilitamine ja tundmaõppimine ning samuti ka teiste kultuuridega tutvumine. Festivali tipuks oli suurejooneline üritus 17. april- lil – Tallinna laulu- ja tantsukollektiivide galakontsert, millest võttis osa 29 kollektiivi, esitades ligi 40 rahvalaulu ja rahvatantsu. Galakontserdi avas tervitussõnadega reaalgümnaasiumi direktor Natalja Vergun, soovides osalejatele häid kontserdielamusi ja särtsakaid esinemisi Vene Kultuurikeskuse suurel laval. Kontserdil oli esindatud eesti, vene, valgevene, ukraina, armeenia, moldova, türgi, slovakkia, saksa, bulgaaria ja india kultuur – kõik esinemised olid eredad ja kirjud, nagu kaleidoskoopki. Autasustamisel said kõik koori- ja tantsukollektiivide juhid diplomid ning kingitused.

18. aprillil korraldati Euroopa Liidu riikide rahvuskultuuride foorum, kus õpilased arutasid Euroopa maade sotsiaalseid, ökoloogilisi ja majanduslikke probleeme. Diskussioonis esindas iga klass ühte riiki.

Eesti rahvatantsu töötoas jutustasid tantsukollektiivi Päikeseratas juhendajad õpilastele üle-eestilisest tantsupeost, esitasid tantsu „Suvetuules“ ning õpetasid „Kaerajaani“. Eesti skulptori ja kunstniku Tauno Kangro juhendamisel toimus joonistamise õpituba „Eesti rahvuseepose Kalevipoeg“.

Korraldati ka joonistuste näitus „Oleme erinevad ja see on tore!“, ekskursioone ja temaatilisi tunde.

Festivali toetas Tallinna Linnakantselei ja Tallinna Kodurahuprogramm.

Aleksandra Munts-Avajõe, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi arendusjuht