6.5.23

Festival „Vikerkaar“ tõi lavale sada erilist last

18. aprillil 2018 kogunesid Lindakivi kultuurikeskusesse erilised lapsed Tallinna
lasteaedadest ja koolidest – viiendat korda toimus festival „Vikerkaar“.

Lindakivi kultuurikeskusesse kogunesid erilised lapsed Tallinna lasteaedadest ja koolidest, et nautida esinemist festivalil „Vikerkaar“

Festivaliga tuuakse erivajadustega lapsed kultuuri ja kunsti abil „nelja seina vahelt“ välja. Festivali eesmärk on mitte ainult arendada ja näidata laste varjatud võimeid, vaid ka taaselustada nende usaldust enda vastu ja anda võimalus ennast väljendada. Loodetavasti aitab projekt kaasa ka sallivama ühiskonna kujunemisele, kus austusega suhtutakse erivajadustega inimestesse, eriti lastesse.

Traditsiooniliselt oli festivali programm mitmekesine: lapsed laulsid, tantsisid ja mängisid pilli. Kõigile oli selge, et lapsed toimivad laval hästi ja tunnevad, et nad elavad täielikult.

Projekti idee autor on Tallinna Lindakivi Lasteaia direktor Tamara Krõssina, üritust korraldavad Tallinna Lindakivi Lasteaia muusikaõpetajad Merina Serova ja Irina Fadejeva. Projekti on kõik korrad toetanud Lasnamäe Linnaosa Valitsus. Lapsi tervitas linnaosa vanema asetäitja Manuela Pihlap.

Festivalil osalesid Lasnamäe Põhikool, Tallinna Kadaka Põhikool, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Tallinna Kanutiaia huvikool, Tallinna Ülemiste Lasteaed, Tallinna Järveotsa Lasteaed, Tallinna Linnamäe Lasteaed, Tallinna Mustakivi Lasteaed ja Tallinna Lindakivi Lasteaed.

Irina Morozova, Tallinna Lindakivi Lasteaia õppealajuhataja