6.5.24

Hariduslike erivajadustega lapsed filmimuuseumis

16. mail 2018 esitlesid Eesti erikoolide õpilased Filmimuuseumis omatehtud lühifilme loovtööde näitusel „See tegelane tundub tuttav!“.

Kunstiprojekti „Valgele valgega“ esitlesid Eesti erikoolide õpilased Filmimuuseumis omatehtud lühifilme loovtööde näitusel „See tegelane tundub tuttav!“

Tegevuserohkesse päeva mahtusid Filmimuuseumi haridusprogrammid, teatritöötuba, meisterdamised ja üksteise loovtööde hindamine. Lisaks filmiklippidele pakkus näitus lustliku ja põneva ülevaate sellest, missugused Eesti filmikangelased on kino- ja teleekraanidelt õpilastele enim meelde jäänud ja joonistamiseks inspiratsiooni pakkunud. Teiste seast näiteks naksitrallid, kes on sattunud 1944. aasta sõjakeerisesse, ning Klaabu koos Kilplaste ja jänku Jussiga teel Pühapäevamaale.

Ühine näitus ja sellega kaasnev kunstihariduspäev projektis „Valgele Valgega“ on erikoolide igakevadine traditsioon. Tänavune oli juba üheteistkümnes kord, mil 80 õpilast kuueteistkümnest koolist üle Eesti üheskoos toreda päeva veedavad. Projektipäeva on koolilapsed oodanud terve aasta ning näitusetööde joonistamine ja filmimine algas juba veebruari lõpus.

Hea tava kohaselt pakub kunstipäev alati haridusprogrammi ka kunstiõpetajatele. Sel korral õpetas Sondra Lampmann Nukufilmi Lastestuudiost õpetajatele rohelist ekraanikasutamist erinevate filmi- trikkide tegemiseks, Sireli Uusmaa tutvustas Eesti Kunstimuuseumi digikogusid ja õppematerjale ning Prindistuudio näitas, kui lihtsalt saab kunstitunnis joonistatud kriipsujukust šokolaadipaberile vahva kaunistus.

Kunstiprojekti „Valgele Valgega“ eestvedajaks on Tallinna Tondi Põhikool. Projektis osalesid Lahmuse Kool, Tallinna Kadaka Põhikool, Nurme Kool, Kiiremetsa Kool, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Käo Põhikool, Tallinna Heleni Kool, Ristiku Põhikool, Randvere Kool, Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool, Haapsalu Viigi Kool, Loo Lasteaed Pääsupesa Mürakarude rühm, Tartu Kroonuaia Kool, Valga Jaanikese Kool.

Projekti toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Haridusamet, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Nukufilmi Lastestuudio, Teoteater ning heatahtlikud ettevõtted – Carmen Catering, Tallinna Külmhoone („Premia“), Dermoshop ning Koopia Niini ja Rauam OÜ.

Silvia Paluveer, Tallinna Tondi Põhikooli projektijuht