6.5.26

Traditsiooniline hõimunädal Tallinna Õismäe Gümnaasiumis

16.–20. oktoober 2017 möödus Tallinna Õismäe Gümnaasiumis hõimunädala ürituste tähe all. Seekordse hõimunädala üldteema oli „Soome-ugri rahvad ja riiklus“.

Tallinna Õismäe Gümnaasiumi hõimunädala üldteema oli „Soome-ugri rahvad ja riiklus“, esines udmurdi ansambel „Šud“ (Õnn)

16.–17. oktoobril toimusid 5.–12. klasside emakeeletundides klassisisesed nutiviktoriinid. Iga klassi parim võistkond pääses edasi koolivooru. Võisteldi neljas vanuseastmes: 5.–6. klass, 7.–8. klass, 9.–10. klass ja 11.–12. klass.

Nagu igal hõimunädalal, väisasid ka seekord kooli külalismuusikud. Kui tavaliselt on soome-ugri rahvaste ansamblid esinenud vanematele klassidele, siis nüüd otsustas kool muusikaga kostitada nooremaid klasse: udmurdi ansambel „Šud“ (Õnn) andis koolis kaks kontserti: ühe 1.–3. klassi ja teise 4.–6. klassi õpilastele.

Kontserdi kavas olid udmurdi pillilood ja laulud. Õpilastel said kaasa lüüa udmurdi tantsus. Külalisi saatis proua Aiki Haug, udmurdi kultuuri viljeleja Eestis.

Hõimunädala viimasel päeval kuulati raadiost võimalik soome-ugri rahvalaule ja vaadati ekraanidelt soome-ugri rahvaid ja nende riiklust käsitlevaid esitlusi. Kuulutati välja nutiviktoriini võitjad ja tunnustati parimaid.

Jaan Õispuu, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi arendusjuht