7.2

„Märka ja aita!“ aasta hea-tegu ja aasta heategija 2017

Heategevusprogrammi „Märka ja aita!“ meeskond tunnustas juba viiendat aastat järjest inimesi, kes on vabatahtlikult teinud häid tegusid teiste heaks.

Aasta heategija 2017 – Grete Morel, Tallinna Nõmme Huvikooli õpilane

Tiitliga „Aasta heategija 2017“ valiti neli inimest, kes on oma vaba aja ja hea tahte pühendanud lastele.

  • Lasteaia Ojake hoolekogu esimees Andrei Gritskov on juba mitu aastat kutsunud oma töökohta lasteaia vähekindlustatud lapsi ning korraldanud neile arendavaid heategevuslikke üritusi. Tema korraldatud tegevused on alati huvitavad ja pakuvad lastele rõõmu, turva- ja kodutunnet.

  • Grete Morel – olles ise vaid 13aastane – paistab silma oma julguse ja ettevõtlikkusega. Ta on oma huvikoolis äratanud imetlust sellega, et soovib teiste laste elu õnnelikumaks muuta. Ta on suureks eeskujuks ka õpetajatele ning tema tegutsemine on neid südamepõhjani liigutanud.

  • Kaire Kukk on Tallinna Lille Lasteaia kauaaegne „märkav ja aitav“ lapsevanem, kes on alati nõus tegutsema laste õppimise nimel. Mitmete aastate jooksul on ta toonud lastele rühmadesse põnevaid ja arendavaid mänge, et laste tegemised oleksid huvitavad ja sisukad.

  • Ann Aruvee on juba kolm aastat juhendanud Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilasi kooliajalehe väljaandmisel. Aasta eest läks ta lapsehoolduspuhkusele, kuid kuna kooliajaleht on tema südameasi, jätkas ta tööd selle väljaandmisel, saamata selle eest muud tasu kui „aitäh“. Kolleegid peavad teda abivalmiks, usaldusväärseks ja tohutu töövõimega inimeseks, kes ka eemal olles on suutnud teha tihedat koostööd kooliperega.

Aasta heategudeks valiti kaks südamest ja südamega tehtud tegu.

  • Tallinna Pae Gümnaasiumi õpetajate kollektiiv tegi õpilastele jõulukingitusi ning haaras kaasa ka lastevanemad. Kõik soovijad tõid ühe või mitu kingitust, mille lastele jagamiseks korraldas õpilasesindus jõululoterii. Jõulurõõmu jätkus nii kinkijatele kui ka kingi saajatele
  • Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium on juba kolm aastat korraldanud talguid, mil koolipere ei korista mitte üksnes oma kooli ümbrust, vaid annab oma panuse ka linnaosa teiste paikade korrastamisse. Talgutega soovib kool kasvatada noori, kes peavad lugu keskkonnast, enda ja teiste tööst ning neile pärandatud väärtustest. Talgute eestvedaja on õpetaja Jelena Baer-Bader.

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist