8.1.1.1

Tallinna õpilased Eesti koondises rahvusvahelistel olümpiaadidel

Rahvusvahelistel olümpiaadidel kuulus Eesti koondisesse 21 Tallinna õpilast, kes võistlesid 12 erineval olümpiaadil.

Rahvusvahelistel olümpiaadidel Eesti koondisesse kuulunud ja 12 eri olümpiaadil võistelnud Tallinna õpilased koos abilinnapea Vadim Belobrovtseviga (esimeses reas keskel)

Koju toodi kokku 22 medalit, sh 3 kuld-, 8 hõbe- ja 11 pronksmedalit (vt lisa 4). Kõige rohkem medaleid said Tallinna Reaalkooli õpilased. Martin Rahe võitis kuldmedali rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil ning hõbemedalid rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil ja Euroopa Liidu (EL) loodusteaduste olümpiaadil. Kaarel Kivisalu pälvis võistkondliku kuldmedali ELi loodusteaduste olümpiaadil ning individuaalsed pronksmedalid rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil ja ELi füüsikaolümpiaadil. Anna Pauliina Rumm sai individuaalse hõbeda rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil ja võistkondliku ELi loodusteaduste olümpiaadil ning individuaalse pronksi rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil.

Kaks medalit (kuld ja hõbe) sai Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Sofia Marlene Haug.

Ühe medali võitsid Tallinna Inglise Kolledži õpilane Martin Puškin (pronks), Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane Linda Mae Nummert (pronks), Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpilane Nikita Žoglo (pronks), ja Tallinna Õismäe Gümnaasiumi õpilane Kaspar Klettenberg (pronks), Tallinna Tehnikagümnaasiumi õpilane Martin Širokov (pronks) ning Tallinna Reaalkooli õpilased Nikita Poljakov (pronks), Andreas Simson (hõbe), Siim Kaukver (pronks), Markus Vaher (hõbe), Andreas Must (hõbe) ja Joosep Toomeste (pronks).

Kui medalit ei saadudki, tuleb saavutuseks pidada ka pääsu Eesti koondisesse. Lisaks mainitud koolidele esindasid Eestit veel Tallinna Tehnikagümnaasiumi, Tallinna 21. Kooli, Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased (vt lisa 4).

Egle Vospert, THA hariduskorralduse osakonna vanemspetsialist