8.1.12

Teatripäev „Kreativfabrik“ Kadrioru Saksa Gümnaasiumis

11. aprillil 2018 toimus Kadrioru Saksa Gümnaasiumis teist korda üleriigiline saksakeelne teatripäev „Kreativfabrik“.

Teatripäeval „Kreativfabrik“ nautisid õpilased nii enda esinemist kui ka teiste vaatamist

Teatripäev toimus „Saksa kevade“ raames ning pühendati Eesti 100. sünnipäevale. Teatripäeval osales 77 õpilast seitsmest koolist üle Eesti. Haapsalu Põhikool oli esindatud kahe lavastusega õpetaja Elle Oruste juhendamisel. Rakvere Gümnaasiumi lavastus valmis õpetaja Kalle Lina juhendamisel, Viljandi Gümnaasiumi lavastus õpetaja Hiie Allvee juhendamisel. Tallinna Lilleküla Gümnaasium oli esindatud kahe etendustega õpetaja Kersti Seeba juhendamisel. Tallinna Tehnikagümnaasiumi lavastust juhendas õpetaja Kersti Seeba, Tallinna 21. Kooli lavastust Maarika Paun ning Kadrioru Saksa Gümnaasiumi lavastust õpetaja Laida Meigo.

Näidendite üldine teema oli „Eesti autorid saksa keeles“, aga oli ka näidendeid, mis olid seotud saksa keele ja kultuuriga, samuti omaloomingut. Kõik etendused olid huvitavad ja naljakad, õpilased nautisid nii enda esinemist kui ka teiste vaatamist.

Teatripäev algas Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna kultuuri- ja pressireferendi Clemens Hellemeieri tervitusega. Žüriis olid lisaks temale ka Kulturweit vabatahtlik Thekla Elise Funke, TLÜ vahetusüliõpilane Thomas Overberg, KSG 12. klassi õpilane Junianna Zatsarnaja ja KSG saksa keele ja DSD eksamite koordinaator Kersti Sõstar.

Žürii andis kõikidele järgmised eripreemiad:

 • Tallinna Tehnikagümnaasium
  tunnustus parimate eriefektide eest (Oskar für Beste Spezialeffekte)

 • Haapsalu Põhikooli 9. klass
  tunnustus kõige teravmeelsema huumori eest (Oskar für Scharfsinnigsten Humor) ja 8. klass tunnustuse lõbusaima etenduse eest (Oskar für Lustigstes Stück)

 • Lilleküla Gümnaasiumi 7. klass
  tunnustus kõige julgema esitluse eest (Oskar für Mutigste Performance) ning 6. klass tunnustuse kõige elulähedasema etenduse eest (Oskar für Lebensnächstes Stück)

 • Rakvere Gümnaasium
  tunnustus kirjandusliku meistriteose eest (Oskar für Literarisches Meisterstück)

 • Kadrioru Saksa Gümnaasium
  tunnustus kõige ilusama lavapildi eest (Oskar für Schönstes Bühnenbild)

 • Viljandi Gümnaasium
  tunnustus parima etenduse eest (Oskar für Bestes Stück) 

 • Tallinna 21. Kool
  tunnustus parima näitlejameisterlikkuse eest (Oskar für Beste schauspielerische Leistung innerhalb der ganzen Gruppe).

Tallinna 21. Kool sai teatripäeva jaoks spetsiaalselt kujundatud puidust auhinna, mille autor on KSG poiste tööõpetuse õpetaja, disainer Raimo Sau. Kõik rühmad said ka Kreativfabriki medalid.

Näitlejameisterlikkuse eripreemia said nooremas vanuseastmes Kunksmoori mängimise eest Tristan Tedre Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 6. klassist ja Hedvig Altmäe Rakvere Gümnaasiumist.

Vanema vanuseastme näitlejameisterlikkuse preemia said Angela Väälma ja Mart Alexander Ummelas 21. Koolist. Eripreemia sai ka omaloomingulise näidendi eest Kadrioru Saska Gümnaasiumi 6.c õpilane Liisa Maria Tischler, kes kirjutas enda klassile näidendi „Kolimine“ („Umziehen“), kus olid tegelasteks Kunksmoor, Kapten Trumm, Naksitrallid, Nukitsamees ja Arabella.

Laida Meigo, Laura-Liisa Perova, Kadrioru Saksa Gümnaasium