8.1.15

Interaktiivne võistlus „Mini mesimumm“ noorematele õpilastele

Vanemate klasside interaktiivset täppisteaduste võistlust „Mesimumm“ on Haabersti Vene Gümnaasium korraldanud juba üheksa aastal. Tänavu otsustati korraldada põnev võistlus ka Tallinna koolide noorimatele õpilastele.

„Mini mesimummi“ võistlus lõppes temaatilise tordi piduliku söömisega

19. aprillil 2018 viidi läbi võistluse „Mini Mesimumm“ esimene voor. Kolmeliikmelised võistkonnad pidid interaktiivses keskkonnas vastama matemaatika ja loodusõpetusega seotud küsimustele. Osalejatel tuli toetuda üksteise teadmistele ja koos lahendada põnevaid probleeme. Mängus osales 21 võistkonda nii eesti- kui ka venekeelsetest koolidest. Igas võistkonnas oli üks õpilane esimesest, teisest ja kolmandast klassist. 10 võistkonda, kes said kõige rohkem punkte, kutsuti Haabersti Vene Gümnaasiumisse finaalvooru.

3. mail toimus võistluse finaal. Kõik edasi pääsenud meeskonnad olid juba võitjad. Koos vaadati põnevat teadusteatrit, kus noored teadlased näitasid maagilisi katseid. Salapärane teadus paelus lapsi sedavõrd, et nad lubasid hakata loodusaineid hoolikalt õppima, et osata tulevikus ka ise nii ägedaid katseid teha.

Pärast teatrit oli aeg panna proovile võistkondade nutikus. Lapsed panid kokku oma teadmised ja loogilise mõtlemise oskuse, et vastata keskkonnas Kahoot! vahvatele elulistele küsimustele.

Kuna tegemist oli võistlusega, siis selgitati välja ka esikolmik. Esimese koha sai meeskond Juudi Koolist ning teise ja kolmanda koha sai Jakob Westholmi Gümnaasium. Kõik osalejad said põnevaid auhindu ja koos tähistati uute teadmiste omandamist uhke tordiga.

Üritust toetas Haabersti Linnaosa Valitsus.

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht ja õpetaja