8.1.19

Tallinna Südalinna Kooli korraldatud veebiviktoriinid

Tallinna Südalinna Kool osales koostöös eri partneritega mitme veebiviktoriini läbiviimisel.

Septembris 2017 korraldati koostöös Eesti Saksa Keele Õpetajate Seltsi, Euroopa keele- ja kultuuriinstituutide võrgustikuga EUNIC ning Eestis tegutsevate välisriikide saatkondadega Euroopa keeltepäeva viktoriin, kus osales 2963 kooliõpilast 150 koolist.

Jaanuarist aprillini 2018 toimus Südalinna kooli ja saksa keele õpetajate seltsi korraldatud veebiviktoriin „Saksa keel on cool“, mis oli mõeldud Saksamaa tutvustamiseks ja saksa keele populariseerimiseks eelkõige 4.–5. klasside õpilastele. Osalejaid oli 673.

Koostöös Tallinna Inglise Kolledži ja saksa keele õpetajate seltsiga toimus 2018. aasta veebruaris-märtsis rahvusvaheline veebiviktoriin „Estland 100“, millega tähistati Eesti sünnipäeva. Viktoriin oli koostatud nii, et sellele oli tänu mitmele foto- ja videoküsimusele võimalik vastata ka nii, et saksa keele mitte rääkimine ei olnud probleemiks. Viktoriinis osales 1574 inimest üle maailma.

Aprillis osaleti „Saksa kevade“ raames veebiviktoriini „Hamburg“ korraldamises. Osalejaid oli 293.

Maikuus toimus Tallinna päeva puhul veebiviktoriin „Jalutuskäik Eesti Vabaõhumuuseumis“, mis oli tänavuse kultuuripärandi aastaga seoses pühendatud Eesti Vabaõhumuuseumile. Viktoriinist võttis osa juba esimestel nädalatel üle 300 inimese üle kogu Eesti.

Allikas: Tallinna Südalinna Kool