8.1.20

Kaasaegne viievõistlus Mustamäe koolidele

1. mail 2018 korraldati Tallinna Saksa Gümnaasiumis Mustamäe kaasaegne viievõistlus. Teadmistepõhine võistlus algklassi õpilastele toimus juba 14. korda.

Mustamäe koolide kaasaegne viievõistlus oli mitmekesine, hõlmates mitut õppeainet

Omavahel võtsid mõõtu Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, 32. Keskkool, Tallinna Tehnikagümnaasium ning Tallinna Saksa Gümnaasium. Võistlus toimub teatevõistlusena, kus osalesid 1., 2., 3. klasside kiired ja nupukad 5liikmelised võistkonnad. Võisteldi vanuseastmeti igas õppeaines individuaalselt ning kogu viievõistluses võistkondlikult. Ülesanded hõlmavad eesti keelt, matemaatikat, kehalist kasvatust, variat, arvutit ning loodusõpetust ja toetusid õpitule, kuid vajasid ka nutikust ning tähelepanelikkust. Ühtlasi oli igal võistkonnal võimalus koguda lisapunkte üldviktoriinil, pusle kokkupanemisel ning ristsõna või sudoku lahendamisel.

Tublimateks osutusid 1. klasside arvestuses Tallinna Saksa Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool; 2. klasside arvestuses Tallinna Saksa Gümnaasium, Tallinna Tehnikagümnaasium ja Tallinna 32. Keskkool ning 3. klasside arvestuses Tallinna 32. Keskkool, Tallinna Saksa Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Gümnaasium.

Tegu on ainsa algklassidele mõeldud võistlusega Mustamäel, mis loob kogukonna- ja ühtsustunde ning toob kokku mustamäelased. Lastel on võimalus mõõtu võtta vanade lasteaiakaaslastega ning õpetajatel omavahel kogemusi jagada.

Üritust toetasid Lauri Laats, Tiiu Poll, Mustamäe linnaosavalitsus, Teliale, Eesti Loodusmuuseum, Lottemaa, Iloni Imedemaa ja Jääaja Keskuse.

Maive Merkulova, Tallinna Saksa Gümnaasium