8.1.24

Huvikeskuse Kullo korraldatud muusikafestivalid

Tallinna Huvikeskus Kullo korraldas 2018. aasta esimesel poolel neli muusikafestivali: klaveriõpilaste festivali „MIT/t/MU/u/S“, flöödiõpilaste „Võluflöödid“, kitarrifestivali KIFT ja omaloomingu konkursi-festivali „Omalooming“.

Kullo korraldatud laste ja noorte kitarrifestivali KIFT osales seekord 56 noort muusikut üle Tallinna

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimus juba üheksandat korda Tallinna klaveriõpilaste konkurss-festival „MIT/t/MU/u/S“. Mõõtu võeti klassikalise muusika kavade ja esineti vaba stiili paladega, osalesid ansamblid. Klassikapäeva raames korraldati ka kõigile vanuserühmadele konkurss „Huumor“, kus 1. koha saavutas Mia-Maria Miilen (4.b, Tallinna 21. Kool, juhendaja Helju Jaunzeme).

Seekordsel „MIT/t/MU/u/S-il“ osales esimesel päeval 51 õpilast 79 esitusega ja teisel päeval 56 õpilast 69 esitusega – kokku seega 148 esitust.

24. märtsil korraldati juba teist aastat Tallinna flöödiõpilaste festival „Võluflöödid“, kus osalesid 9 õppeasutuse 81 õpilast 11 õpetaja juhendamisel. Festivali peategelased olid flööt ja plokkflööt ning nende koostöö teiste pillidega. Osalesid nii solistid kui ka ansamblid, kus lisaks flöödile olid esindatud ka teised instrumendid: viiul, klaver, trummid, samuti laul.

15. aprillil korraldas Kullo esimest korda laste ja noorte omaloomingu konkurss-festivali „Omalooming“. Osales 9 noort vanuses 6–17 eluaastat, kellele meeldib komponeerida muusikat. Festivali žürii hindas neid kolmes vanuserühmas: I vanuserühma (6–9aastased) teemaks oli „Fauna“ (loomad, linnud jne). II vanuserühmal (10–13aastased) „Muinasjututegelane“ ja III vanuserühma (14–17aastased) teemaks oli „Emotsioon“.

20. mail toimus kolmandat korda laste ja noorte kitarrifestivali KIFT, kus seekord osales 56 noort muusikut üle Tallinna. Tänavusel festivalil olid jõud ühendanud kitarri-, flöödi-, elektrikitarri-, trummi- ja teatriringi õpilased. KIFTi sai jälgida reaalajas videoülekande vahendusel ja see on järelvaadatav Kullo veebilehel.

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskuse Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal

Kitarrifestival Kift

kullo.ee/index.php?page=821&