8.1.28

Tallinna koolide ja lasteaedade tantsutuuril selgusid parimad seltskonnatantsijad

22. aprillil 2018 toimus Tallinna Humanitaargümnaasiumi võimlas Tallinna koolide ja lasteaedade tantsutuur. Oma oskusi seltskonnatantsus panid proovile tantsijad 15 lasteaiast ja 11 koolist.

Tallinna koolide ja lasteaedade VII tantsutuuril panid oma oskusi proovile väikesed tantsijad 15 lasteaiast ja 11 koolist

Üritus sai alguse kaheksa aasta eest Tallinna Liivamäe lasteaiast, kui direktor otsis võimalust, et kõik seltskonnatantsu harrastavad lapsed saaksid õpitut ka teistele näidata. Tantsuõpetajad Ivo Kappet ja Erika Kappet tantsuklubist Laguun leidsid, et mõte on hea ning koos viidi plaan ellu. Tantsutuuri asus toetama Kesklinna valitsus, kes aitas ruumide rendi, meenete ja diplomitega.

Nüüd võisteldi tantsutuuril juba seitsmendat korda, see on muutunud kevadiseks traditsiooniks nii lasteaedadele kui ka koolidele. Tuuri eestvedajaks on Erika Kappet tantsuklubist Laguun, Silvia Purje tantsuklubist Twist ja Imbi Pajula Liivamäe lasteaiast.

Võistlejaid tuli Kesklinnast, Mustamäelt, Lasnamäelt, Põhja-Tallinnast, Õismäelt, Nõmmelt ja Piritalt, aga ka Maardust ja Haabneemest. Esindatud oli kuus tantsuklubi või -kooli: Reveranss, Laguun, Twist, Impulss, Master ja Flix. Tantsis 49 mudilast ning 117 õpilast. Võistlejaid tervitas avamisel Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Hindamine toimus tantsutuuril samamoodi, kui võistlustantsu võistlustel. Sel korral olid kohtunikeks juunioride EM finalist Mileene Varik, Eesti meistrid Rannar Edovald ja MariLiis Mets, Eesti meistrivõistluste finalistid Elisabeth Gorjatseva ja Heiki Lind, Eesti juunioride karika võitja Marlen Mertens, noorte karikavõistluste finalistid Anett Sandberg ja Liisa Ruus ning treener Kristina Vasylkivska. Võistluste peasekretär oli Sten Tarsalainen ning turniiri juht Hardi Olle.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Parimad tantsijad selgitati välja vanuserühmade kaupa ning esikolmikud kujunesid järgmised.

 • 3–4aastased lapsed:
  Palle Mattias Lööndre (Luha Lasteaed); Ilja Zorin ja Julia Koleda (Kolde lasteaed ja Tallinna Rukkilille lasteaed); Magnus Keinast (Kolde lasteaed).

 • 5–7aastased lapsed:
  Samuel Kirsipuu ja Evaliisa Toom ning Koit Veskimets ja Nora Soom (Tallinna Päikesejänku lasteaed); Hans Kristjan Aruvel ja Stella Mägi (Tallinna Kullatera lasteaed ja Tallinna Magdaleena lasteaed); Timur Reinsalu ja Lenna Soosuu (Pelguranna lasteaed).

 • Lasteaedade printsessideks valiti Jeva Maria Mihno (Tallinna Liikuri lasteaed); Evaliisa Toom (Tallinna Päikesejänku lasteaed); Stella Mägi (Tallinna Magdaleena lasteaed); Grethel Veiper (Tallinna Vikerkaare lasteaed).

 • 1. klasside õpilased:
   Daniil Burkuš ja Anna Leštšenko (Maardu Gümnaasium); Kert Allikas ja Lorna Mai Brandt (Tallinna Reaalkool (TRK)); Madis Reimann ja Laurell Veinpere (TR/ Tallinna Kesklinna põhikool (TKP)); Karl Martin Valdre ja Rebecca Rankla (TR).

 • 2. klasside õpilased:
  Kaur Poolma ja Lakendra Amerii Kivisaar (Haabneeme kool); Jesper Lepisto ja Liisa Marie Arakas (TRK); Mart Metsanurk ja Karin Pärn (Tallinna Ühisgümnaasium (TÜG)); Markus Noor ja Marleen Elbrecht (Tallinna Inglise Kolledž (TIK)).

 • 3. klasside õpilased:
  Jürgen Tampere ja Elsa Peek ning Mattis Tamere ja Laura Liisa Agarmaa (TRK); Mark Samoilik ja Catherine Ilves (TÜG); Oliver Tiit ja Heldin Laidvee (TKP/TÜG).

 • 4. klasside õpilased:
  Gregor Mägi ja Amanda Vaarman (TIK); Ott Timmusk ja Anna Mercedes Preden (TRK).

 • Koolide printsessideks valiti Kaisa Marta Krause (TRK) ning Meribel Rannala, Rita-Mia Reinap ja Mona Villup (TIK).

Võistluste vaheaegadel esinesid Rannar Edovald ja Mari-Liis Mets (Eesti meistrivõistluste 2. koht, Eesti esindajad MMil ladina tantsudes); Aleksander Kappet ja Sabina Lomovski (Eesti meistrivõistluste 3. koht, ladina); Uku Kurim ja Karoli Maria Krause (junior Eesti karikas, standard). Muusikat mängis DJ Kert Mattias Purje.

Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe lasteaia direktor