8.1.4

Koolispordi võistlused noorematele õpilastele

Tallinna Huvikeskuse Kullo korraldada oli juba 11. hooaega nii Tallinna linna 3. klasside koolikohustuslikku ujumiskursust kui ka 3.–5 klasside sportmänge kõigis Tallinna linnaosades.

Pelgulinna Gümnaasiumi kergejõustiklane Birk Parvelt on Kullo korraldatud koolispordivõistlustelt noppinud hea medalisaagi

Lisaks korraldas Tallinna Huvikeskus Kullo sportmänge ka Haabersti, Nõmme, Põhja-Tallinna ja Kristiine, Pirita ja Lasnamäe linnaosa 6.–7 klasside õpilastele. Algklasside sportmängudes võeti mõõtu murdmaa-krossijooksus, kombineeritud teatevõistlustes, rahvastepallis, suusatamises, ujumises, jalgpallis ja kergejõustikus. Parimaid autasustati Kullo medalite ja diplomitega ning alade võitjad said endale ka kuldse karika.

Lisaks sportmängudele koordineeris Kullo ka kombineeritud teatevõistluste „Tähelepanu, start“ Tallinna finaalvõistlust ning Rimi jalgpalli osavusfestivali Tallinna osavõistlust.

Koolikohustuslikus ujumises, riikliku õppekava alusel läbiviidavatel ujumise algkursustel osales 2017/18. õppeaastal ligikaudu 4600 kolmandate klasside õpilast. Algõpetust anti 10 Tallinna ujulas, mida viisid läbi 13 erialase kõrgharidusega Kullo ujumisõpetajat.

Ronne Sära, Tallinna Huvikeskuse Kullo direktori asetäitja sporditöö alal