8.1.5

Konkursid Tallinna tegusamatele õpilastele

Linna koolide tegusamate õpilaste tunnustamiseks on Tallinna Haridusamet juba kümme aastat korraldanud konkursse „Tegus õpilane“, „Tegus sporditegelane“ ja „Noor kultuuritegelane“.

Konkursi „Tegus õpilane“ eesmärk on tunnustada Tallinna õpilasi, kes on oma tegutsemisega erinevates valdkondades teistele eeskujuks. Komisjon hindas väga õpilaste laia silmaringi ja tegutsemist väga mitmetes valdkondades. Auhind haridusameti tunnustuskiri, karikas ja kingitus.

Auhinna „Tegus õpilane 2018“ said David Truusa (Tallinna 21. Kool), Junianna Zatsarnaja (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Jekaterina Võsõpkova  (Tallinna Läänemere Gümnaasium) ja parima põhikooli õpilasena Arina Buzunova (Karjamaa Põhikool).

Konkursi „Tegus sporditegelane“ eesmärk on tunnustada Tallinna õpilasi, kes on aktiivsed spordivaldkonna eestvedajad ning tervislike eluviiside propageerijad. Auhind on haridusameti tunnustuskiri, karikas ja kingitus.

Auhinna „Tegus sporditegelane 2018“ said Henry Järve (Tallinna Laagna Gümnaasium), Kaarel Vesilind (Tallinna Reaalkool), Siret Räämet (Kadrioru Saksa Gümnaasium).

Konkursi „Noor kultuuritegelane“ eesmärk on tunnustada Tallinna aktiivseid, loomingulisi ja kultuurihuvilisi õpilasi.

Auhinna „Noor kultuuritegelane 2018“ said Paul Johannes Kalda (Tallinna 21. Kool), Antero Noor (Tallinna 32. Keskkool) ja Anna-Liis Torm-Kriis (Kadrioru Saksa Gümnaasium).

Kui varasematel aastatel on õpilasi autasustatud eraldi vastuvõtul Tallinna Õpetajate Majas või Raekojas, siis seekord anti tunnustused kätte õppeaasta pidulikul lõpetamisel Lillepaviljonis haridusasutuste juhtide ees. Auhinnaks oli kõikides kategooriates haridus-

ameti tunnustuskiri, karikas ja kingitus.

Marika Pettai, THA hariduskorralduse osakonna juhataja