8.1.7

Tallinna päeva etteütlus 2018

Tallinna päeva etteütlusel, mis toimus 14. mail 2018 kinos Cinamon Kosmos,
pani end proovile ligikaudu 350 õpilast ja täiskasvanut.

Etteütluses panid end proovile ka laulja Jüri Pootsmann ning ansambli Põhja-Tallinna liikmed Jaanus Saks, Maia Vahtramäe ja Kenneth Rüütli

Pole saladus, et eesti keel on keeruline, ja seda kogesid taas kõik kirjutajad. Ühegi (pisi)veata õnnestus kuuldu kirja panna üksnes kahel õpilasel. Ühe apsakaga läbis keelekadalipu kümmekond kirjutajat.

Tallinna-teemalise etteütluse kirjutamise traditsioon sai alguse Tallinna päeval 2013. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust kontrollida oma eesti keele oskust, panna proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna linna kohta. Osaleda saavad kõik soovijad, tuleb vaid eelnevalt registreeruda.

Heaks tavaks on saanud, et Tallinna etteütluse teksti dikteerib üks populaarne Eesti kirjanik, kes etteütluse alguseni jääb osalejatele üllatuseks. Tänavuse etteütluse kirjutajaid ootasid ees aga mõned uuendused ja üllatused.

Üritus on küll traditsiooniline, kuid korraldus oli seekord läbinisti uutmoodi: kirjutamas olid populaarsed muusikud, osa tegevustest vahendati saali kinolinalt ning oma teksti sai igaüks kontrollida ise.

Etteütlust dikteeris Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetaja Igor Kaasik, päeva juhtis Erki Sarapuu. Kirjutajaid innustasid Jüri Pootsmann ning ansambli Põhja-Tallinna liikmed Jaanus Saks, Maia Vahtramäe ja Kenneth Rüütli.

Tallinna päeva etteütluse korraldas Tallinna Linnavolikogu Kantselei koostöös Tallinna Haridusameti, Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajate ja kinoga Cinamon Kosmos.

 

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist