8.1.9

Ülelinnaline emakeelepäevale pühendatud etluskonkurss Karjamaa Põhikoolis

16. märtsil 2018 toimus Karjamaa Põhikoolis ülelinnaline etluskonkurss, kus osales 72 õpilast 14 Tallinna koolist.

Karjamaa Põhikoolis peetud ülelinnalise emakeelepäevale pühendatud etluskonkursi laureaadid

Külalisi tervitasid Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid ning Karjamaa Põhikooli direktor Anna Krõlova. Õpilastele esines ka Sõle Raamatukogu juhataja Anu Sepp. Lapsed lugesid luuletusi nii hingeliselt, et žüriil oli raske parimaid valida. Laureaadid olid järgmised.

  • 1.–3. klasside rühmas: 
    Anastassia Kosolapova (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Pippa Veeremets (Kalamaja Põhikool) ja Kristelle Krooni (Tallinna Mustamäe Gümnaasium).

  • 4.–6. klasside rühmas: 
    Raimond Iliste (Kalamaja Põhikool), Oliver Pärna (Tallinna Mustamäe Gümnaasium) ning Karina Ivanova ja Sofia Andrejeva (Lasnamäe Vene Gümnaasiumist).

  • 7.–9. klasside rühmas:
     Darja Malinina (Karjamaa Põhikool), Alina Lebedik (Tallinna Mustjõe Gümnaasium), ning Aleksandra Bažeža, Kristina Ivchenko ja Jelizaveta Grintšuk (Tallinna Läänemere Gümnaasium).

Laureaatidele ja eripreemiate saajatele kingiti huvitavad raamatud. Iga osaleja sai tänukirja ning väikese meene. Osalenud koolide esindajad jätsid Karjamaa Põhikooli külaliste raamatusse soojad tänusõnad meeldiva ürituse eest.

Emakeelepäevale ja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäevale pühendatud luulekonkurss toimus Karjamaa Põhikoolis juba kaheksandat aastat. Linnaosa üritusest on kasvanud ülelinnaliseks. Etluskonkurssi toetab Tallinna Haridusamet.

Anna Krõlova, Karjamaa Põhikooli direktor