8.2.4

Kullatera lasteaia lapsed ja õpetajad Robotexil

Euroopa suurimal, Eesti Vabariigi sajandijuubelile pühendatud robootikasündmusel Robotex 2017 osalesid aktiivselt ka Tallinna Kullatera Lasteaia lapsed ja õpetajad.

Koostööd tegid Kullatera lasteaed ja firma Insplay, kes oli ka üks selleaastane Robotexi suurtoetaja. Õpetaja Alice Remmel-Potisepp viis 24. novembril läbi õpitoa «Uus multitalentne haridusrobot Sphero SPRK+», kus tutvustas huvilistele haridusrobot Sphero erinevaid kasutusvõimalusi ning Johanna Abner oli abiks Lego WeDo 2.0 õpitoas „Teadusrobot Milo seiklused“.

Insplay stendis tutvustasid huvilistele SpheroSPRK+ robotit õpetaja Alice Remmel-Potisepp ja õppealajuhataja Jana Süving. Õpetajad Johanna Abner ja Merit Vakrõõm näitasid Robotexi külastajatele, kuidas programmeerida Lego WeDo 2.0 Milo liikuma.

Merit Vakrõõm osales Kullatera lasteaia Lepatriinude rühma lastega ka Robotex robootika võistlustel „Ozobot uudistab tuleviku linna“, võistlusteema oli „Eesti Vabariik 200 ehk Eesti 100 aasta pärast“. Võistlusmatt valmis Lepatriinude ühistööna ja lõpptulemus sai vahva.

Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor