8.3.1.7

Õpilaste kunstitööd esindasid Eestit Londoni raamatumessil

Pelgulinna Gümnaasiumi õpilaste kujundatud voldikraamatud ja originaalillustratsioonid esindasid Eestit Londoni raamatumessil ja on väljas näitusel Royal Over-Seas League’i majas.

Adela Kurvits oma tööga, mis esindas Eestit raamatumessil Londonis

Kevadel 2017 algas noortele kunstnikele mõeldud Briti-Balti illustratsiooniprojekt POP-UP, kus osalesid ka Tallinna koolide õpilased. Pelgulinna Gümnaasiumi, Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) ja Tallinna 21. Kooli õpilased ning Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia tudengid, kes Briti illustraatorite juhendamisel oma raamatuid kujundasid. Nende välja mõeldud lugudega ja illustratsioonidega voldikraamatud saadeti trükki ning need olid osaks Eesti ekspositsioonist Londoni raamatumessil.

Pelgulinna Gümnaasiumist osalesid projektis Adela Kurvits ja Caroline Pajusaar (11. klass), Irma Holm (eelmise aasta 9. klass), Silja-Ellen Vaga (12. klass). Tallinna Ülikoolist kujundasid oma voldikraamatud Holger Rannus, Darja Rattik, Paula Parts ja Yyhely Hälvin, VHKst Emma Pipi Visnap ning Tallinna 21. Koolist Ellen Emilie Laaksonen.

9. aprillil 2018 avati Londonis POP-UP projekti raames valminud õpilastööde näitus Royal Over-Seas League’i majas, kus on väljas noorte autorite originaalillustratsioonid ja trükised. Järgnevatel päevadel Londonis toimunud rahvusvahelisel raamatumessil olid fookuses sel aastal Balti riigid ning esitleti ka noorte illustratsiooniprojekti ning pakuti võimalust sirvida nende kujundatud voldikraamatuid.

11. aprillil 2018 toimus Eesti, Läti, Leedu ja Briti illustraatorite-mentorite ning projektis osalenud noorte ja nende kohalike juhendajate kohtumine ja konverents. Anti tagasisidet tehtule ning arutati edasisi plaane rahvusvaheliseks koostööks.

Näituse avamisel, konverentsil ja raamatumessi üritustel osalesid brittide otsusel Annika Tonts (Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja) ja Margot Kask (Tallinna Ülikooli kunstihariduse dotsent) koos oma õpilaste Caroline Pajusaare, Ellen Emilie Laaksoneni, Yyhely Hälvini ja Darja Rattikiga.

Näitus Royal Over-Seas League’i majas Londonis on avatud 10. aprillist 20. maini. Näitust külastas ka Pelgulinna Gümnaasiumi esindus.

Annika Tonts, Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja

Projekti koduleht

pop-up.org.uk/project/international-illustrators-programme-uk-baltic-states-2017-2018