8.3.14.1

Tallinna Reaalkooli tütarlastekoor Stockholmis kontsert-jumalateenistusel

4. veebruaril 2018 toimus Stockholmi Jakobi kirikus Eesti Vabariik 100 raames neidudekooride kontsert-jumalateenistus „Südamest südamesse“, kus esines ka Tallinna Reaalkooli tütarlastekoor.

Tallinna Reaalkooli tütarlastekoor esines Stockholmi Jakobi kirikus Eesti Vabariik 100 kontsert-jumalateenistusel „Südamest südamesse“

Kontserdi korraldas Eesti Naislaulu Selts koos kunstilise juhi Toomas Volli ja Eesti suursaadik Merle Pajulaga Rootsis elavatele eestlastele. Esinesid veel Tartu neidudekoor Kurekell, Haapsalu neidudekoor Canzone ja üle-eestiline neidudekoor Leelo. Iga koor esitas omal valikul Eesti muusikat, mis läks hinge kodumaalt eemal elavatele eestlastele. Eriti võimsalt kõlasid ühendkoori lood, Rein Rannapi „Eesti muld ja eesti süda“ ning Peep Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole“.

Kontsert-jumalateenistuse käigus õnnistati ka Stockholmi Eesti Kooli lipp. Eesti Naislaulu Seltsi esinaine Margit Võsa tänas kõiki esinejaid ja korraldajaid, et just see võrratu kontsert oli avalöögiks Rootsis toimuvale Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisele.

Laura Puura, Tallinna Reaalkooli lend 133.c