8.3.9

Kristiine gümnaasiumi Öökullid tõid virtuaalse ehitusvõistluse peavõidu Eestisse

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilaste meeskond Öökullid saavutasid üldvõidu Baltimaade võistlusel „Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu“.

Kristiine gümnaasiumi Öökullid tõid virtuaalse ehitusvõistluse „Minecrafti eri!...“ peavõidu Eestisse

Eestis tunnistati nende püstitatud virtuaalne ehitis keskmise vanusekategooria parimaks. Virtuaalne ehitusvõistlus peeti populaarse ja hariva arvutimängu Minecrafti virtuaalkeskkonnas. Nädala jooksul püstitasid noored võistlejad Minecrafti maailma tulevikunägemusi sellest, kuidas näeb elu Eestis, Lätis ja Leedus välja 10, 25 või 100 aasta pärast. Võistlus oli osaks rahvusvahelisest IThariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code) detsembris 2017.

Eestis registreeris võistlusele ligi 100 meeskonda, keda hinnati kolmes vanuserühmas (7–11, 12–15 ja 16–18 aastased). Hindamisel pöörati tähelepanu tööde originaalsusele, loomingulisusele ja tehnilisele teostusele. 

Baltikumi üldvõidu ja keskmise vanusekategooria parima ehitise Eestis püstitas Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilaste meeskond Öökullid koosseisus Kristjan Mäetalu (15), Oliver Sild (15) ja Elvis Eelmaa (15). Rahvusvahelisele žüriile avaldas muljet noorte ehitatud maailma detailsus ja oskuslik viis, kuidas oli kasutatud Minecrafti maailma ning Redstone’i programmeerimise võimalusi.

Tiina Pall, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi direktor