8.4.2

Tallinna Reaalkooli edu mõttemängude olümpiaadil

Tallinna Reaalkool osales mõttemängude olümpiaadil, mida korraldavad Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit, Eesti Renjuliit.

Tallinna Reaalkoolist osales mõttemängude olümpiaadil 44 võistlejat, koolide arvestuses võideti kindel esikoht

Kõik turniirid peetakse vint.ee keskkonnas. Õppeaasta jooksul toimub neli etappi. Õpilastel on võimalik konkureerida igal alal – male, kabe, gumoku ja sudoku – eraldi ja ka koondarvestuses. Eraldi arvestus on algkooli, põhikooli ja gümnaasiumi osas.

Kõige rohkem õpilasi osaleski olümpiaadil just Tallinna Reaalkoolist – kokku 44 reaalikat, neist 22 algkoolist, 17 põhikoolist ja 5 gümnaasiumist. Põhikooli õpilased võitsid koolide arvestuses kindla esikoha. Põhikooli arvestuses tuli nelja ala kokkuvõttes parimaks mõttesportlaseks selgi aastal Ardi Raag.

Üksikaladel said medalikohti Markus Ikla, Grete Olde, Anna-Brigita Topkin ja Ardi Raag. Gümnaasiumiosas mängitigi pigem üksikuid alasid. Males said Margareth Olde 2. kohta, Georg Nero 5. kohta ja Hans Kristjan Veri 9. koha.

Mõttespordi olümpiaadil mängivad üksteisega nii erinevate alade Eesti meistrid kui ka noored, kes vahetult enne mängu algust mängureeglid selgeks saanud. Tihti ei saagi üldarvestuses esikohta need, kes mõne üksikala võitnud, vaid hoopis õpilased, kes kõike ühtlaselt oskavad. See on Eestis ainulaadne võistlus, kus ei puudu pinge ega lihtsalt puhas mängurõõm.

Margareth Olde, Tallinna Reaalkool lend 135.c