8.4.4

Tallinna Reaalkooli robootikud tulid Eesti meistriks

Tallinna Reaalkooli ja Kesklinna Põhikooli edasijõudnute robootikaklubil oli aktiivne ja võistlusterohke hooaeg, saavutati ka kõrgeid tulemusi.

FIRST LEGO League (FLL) moodustati kolm meeskonda – Fresk, Arendajad ja Viirus – ning hakati ehitama autonoomset LEGO Mind-storms robotit. Paarilisega valiti välja Robotexi võistlusala ning alustati robotiehitusega. Robotexi konkurents oli väga tihe ning seekord auhinnalist kohta ei saavutatud, kuid kõrva taha pandi mitmeid ideid ja strateegiaid, kuidas masinaid muuta töökindlamaks ja võimekamaks.

Selle hooaja FLLi ülesanne oli uurida vett – kuidas seda kogutakse, transporditakse, kasutatakse ja kuidas sellest lahti saadakse. Laagri Koolis toimunud FLLi võistluse Põhja-Eesti finaalis andsid kõik kolm tiimi robotimängus oma parima ja esinesid oma projektiga väga tublisti.

Kõige edukamalt esines meeskond Viirus, kes saavutas robotimängus 2. koha ja meistritiitli.

See viis nad edasi finaali, kus osales üle 380 noorrobootiku Eestist ja Lätist. Robotimängu oli muudetud töökindlamaks ning edasi oli töötatud projektiga. Töö tulemus kandis ka vilja – Tallinna Reaalkooli meeskond Viirus tuli Eesti meistriks.

Jõhvi Spordihallis toimunud RoboMiku Lahingus võttis mõõtu üle 500 roboti ja ligi 600 robootikut koos juhendajate ja fännidega, sh tiimid Viirus, Fresk (Ants Erik Nõmper, Julius Raid, Ruut Kangust) ja Arendajad (Georg Entsik, Erik Vanasaun, Otto Tamkivi). Kõik meeskonnad olid tubli tööd teinud ja sellega pandi hooajale meeldejääv punkt. Osaleti edukalt kokku kuuel alal ja koju toodi neli karikat.

Seoses FLL meistritiitli saavutamisega ootas võistkonda Viirus aga ees Eesti esindamine 16.–19. mail Ungaris toimuval FIRST LEGO League võistlusel. Võistkonda kuulusid õpilased Katariina Kukk, Pärtel Kukk, Uku Kurim, Peeter Pugal, Luka Puumets ja Jasper Tammes.

Ahti Pent, robootikaklubi juhendaja