8.4.6

Tallinna 21. Kool osales üle-eestilisel äriideede konkursil

Tallinna 21. Kooli kaheksandikud võtsid edukalt osa Tallinna Tehnikaülikooli Mektory tehnoloogiakooli ja Swedbanki üle-eestilisest koolinoorte äriideede konkursist Bright Minds.

Tallinna 21. Kooli võistkond Wellie, koosseisus Keterin Vendt, Helena Marie Niin ja Maria Krjutškova saavutas üle-eestilisel äriideede konkursil 3. koha, 1000 eurot stardiraha ning reisipaketi Rootsi

Konkursile eelnes neljakuuline koolitusprogramm, kus osales kokku üle 300 noore, sh 35 õpilast Tallinna 21. Koolist. Konkursi žürii esimees Tauno Vanaselja andis noortele tegutsemiseks väärt juhtmõtte: „Üks asi on unistada ja mõelda, kuidas midagi teha võiks, hoopis teine asi on midagi reaalselt ära teha!“

Koolitusel saadi uusi teadmisi ettevõtlusest ja start-up-maailmast, samas julgustati õpilasi oma äriideid ellu viima. Kogenud mentorite käe all genereeriti ideid, moodustati meeskonnad, tegeldi tootearenduse ja turundusega – nagu päris ettevõttes.

Viimased kolm kuud tegid kõik kooli meeskonnad tõsist tööd toodete ja teenuste arendamisel, olid selleks siis innovaatilised vihmavarjud, vajalikud uudsed nutirakendused, kasulikud vitamiinipallid, leidlikud lemmikloomatarbed, arvutikotid või helitehnika.

Finaali jõudis Tallinna 21. Kooli kolmkümmend õpilast, mis kinnitab, et õppeperiood Mektorys oli möödunud edukalt.

Kulminatsiooniks saavutas kooli võistkond Wellie, koosseisus Keterin Vendt (8.a klass), Helena Marie Niin (8.a klass) ja Maria Krjutškova (8.c klass) 3. koha, 1000 eurot stardiraha ning reisipaketi Rootsi. Võitjaks tulid Pärnu Vanalinna Põhikooli 5. klassi tüdrukud äriideega „LikeIt?“

Wellie tooteks olid magneesiumi vannipallid, mis aitavad kaasa lihasvalude leevendamisele ning intensiivsest treeningust taastumisele. Magneesiumipuudus on treeningul tekkiva lihasvalu üks peamisi põhjusi. Vees lahustuvad vannipallid viivad magneesiumi läbi naha lihastesse. Võistkonna edu aluseks oli väga hea äriplaan ning juba toimiv toode, mida on suudetud ka edukalt müüa. Toodet on esitletud moeüritusel „Moeaken“ ning innustunud noored ettevõtjad on kavandanud ka tootevaliku laiendamist.

Lisaks Wellie arendajatele said oma suurepärase esitluse eest eriauhinna 8.c klassi õpilasettevõte Nuticats koosseisus Grete Laura Kunnas, Liisi Perli, Anni Marie Maripuu, Mariel Natalie Mahhov ja Lisette Meier.

Nuticats on toode, mis aitab kodulooma omanikul olla pikemat aega kodust eemal, ilma muretsemata, kas lemmikutel on vett, süüa ning liivakast puhas. Toode on automatiseerinud kasside toitmise, jooginõu täitmise ja liivakasti puhastamise. Omanik saab kellaajaliselt määrata toidukorrad ning jooginõu täidab ennast värske veega ise, kui vesi on nõust otsa saanud. Nuticatsi meeskonna tugevuseks oli põhjalik turu-uuring, millest selgus, et nõudmine sellise toote järele on suur, ning prototüüpide hea kvaliteet, mis võlus žüriid. 

Noorte ettevõtlike ideegeneraatorite innustaja oli loodusainete õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli direktori asetäitja-arendusjuht