8.5.11

Haabersti linnaosa ja Harku valla lasteaedade töötajate luulekonkurss

13. märtsil 2018 toimus Tallinna Veerise Lasteaias luulekonkurss „Emakeele kaunid värsid“ Haabersti linnaosa ja Harku valla lasteaedade töötajatele.

Žürii lemmik Grete Aavamägi (Tallinna Veerise Lasteaed), kes esitas luuletuse „Eesti keel on kui salakannel“

Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäevale pühendatud üritus pakkus inspiratsiooni, meelelahutust ja kogus kokku inimesed, kes väärtustavad eesti keelt ja kultuuri ning soovivad end luules väljendada. Luuletused olid eestikeelsed ja Eesti-teemalised, eesti autoritelt või esitaja enda omalooming.

Üllatusesineja oli Tallinna Veerise Lasteaia hoolekogu liige ja lapsevanem Kati Pohla, kes tutvustas enda kirjutatud raamatut „Punase õhupalli vikerkaarevärviline seiklus“, mille sai kingituseks iga etleja.

Luuletusi hindas neljaliikmeline žürii: Marika Kallas Tallinna Haridusametist, Sirli Grauberg Haabersti Linnaosa Valitsusest, Kersti Salf Nurmenuku Raamatukogust ja Raili Mäe Tallinna Veerise Lasteaiast.

Žürii lemmikuks osutus Grete Aavamägi (Tallinna Veerise Lasteaed) Kärt Hellermaa luuletusega „Eesti keel on kui salakannel“.

Osalesid veel Liivi Listra (Tallinna Lasteaed Pääsusilm), Renate Urba (Alasniidu Lasteaed), Ülle Pais (Tallinna Meelespea Lasteaed), Külli Räägel (Tallinna Lasteaed Vikerkaar), Maris Viisileht (Alasniidu Lasteaed), Marju Rebane (Tallinna Veerise Lasteaed), Marili Kurviste (Tabasalu Teelahkme Lasteaed). Üritust toetas Haabersti Linnaosa Valitsus.

Raili Mäe, Tallinna Veerise Lasteaia direktor