8.5.8

Parim personaliprojekt 2017

Konkursi „Parim personaliprojekt 2017“ nominente tunnustati 12. detsembril toimunud konverentsil „Õnnelik personal“.

Parim personaliprojekt 2017 on „Alustavate õpetajate toetamine Tallinna Kunstigümnaasiumis“, auhinna võttis vastu kooli direktor Mari-Liis Sults

Konkursi eesmärk on tõsta esile personaliga tehtava töö väärtust, tuua esile efektiivse personalitöö mõju organisatsiooni edukusele, luua võimalused parima kogemuse vahetamiseks ning tunnustada parimat tööd personali vallas.

Tunnustuse „Parim personaliprojekt 2017“ sai Tallinna Kunstigümnaasium projektiga „Alustavate õpetajate toetamine Tallinna Kunstigümnaasiumis“. Mentorlus pole ideena uus, kuid kui mentor määratakse kõikidele uutele õpetajatele, mõjutab see kogu personali, samuti õpilasi. Uued noored õpetajad saavad toetust, julgustust ja abi esimesel väga keerukal aastal, et see ei jääks neile viimaseks. Mentorlus kasvatab organisatsiooni meeskonnavaimu ja õpetab üksteist toetama. Projekt on organisatsioonis laia ulatuse ja mõjuga, see on kestlik ja tundub, et direktor ise on selle eestvedaja, toetaja, jätkuvuse tagaja.

THA personali- ja dokumendihalduse osakonna juhtivspetsialist

  • Pirita Majandusgümnaasium projektiga „Kaasaegne õpikäsitus kui kogukonna ja kooli koostöövahend“, mis on hea näide õpetajaskonna ja kogukonna koostööst. Projekt aitas kaasa kooli õpetajate väärtustamisele, õpetajad said positiivse õpetamiskogemuse ja on valmis senisest enam oma teadmisi ja kogemusi jagama.

  • Tallinna Lauliku Lasteaed projektiga „Lauliku liigub“, kus personal turgutab tervist ühise liikumisega.  Parem üksteise tundmine ühendab meeskonda ja aitab suunata tervisele rohkem tähelepanu.

  • Pelguranna Lasteaed projektiga „Kui on tahtmine ja tunne – teeme ise töökoha lahedaks!“, milles töötajad tegid kaunimaks oma tööruumid ja laste päevahoiuruumid, seda olukorras, kus eelarvet praktiliselt pole ja kõike tuleb ise teha. Kui on hea pealehakkamine ja eestvedaja, tulevad kaasa ka teised. Kaunimaks saavad ruumid, keskkond, ühine tegevus liidab meeskonda ja tõenäoliselt kerkib edaspidi muidki algatusi.

  • Tallinna Südalinna Kool projektiga „Sport kooli … Ohhoo, õpsid ka liiguvad!“, mis on samuti meeskondade tervislikkusele-liikumisele suunatud. Hea tervis on hea tuju ja töö aluseks, stressi maandajaks ja koos liikumine ühendab, aitab kolleege paremini mõista. Liikumisharjumuse said tagasi õpetajad, kes polnud aastaid sporti teinud.

Reili Silm, THA personali- ja dokumendihalduse osakonna juhtivspetsialist

Rõõmsad õpetajad Tallinna Südalinna Kooli personaliprojektis „Sport kooli ... Ohhoo, õpsid ka liiguvad!“