8.6.1

Tallinna haridustöötajad said Vabariigi Presidendilt teenetemärgid

21. veebruaril 2018 andis president Kersti Kaljulaid Tartu ülikooli Narva kolledžis üle riiklikud teenetemärgid. Teiste seas pälvisid kõrge autasu ka viis haridustöötajat Tallinnast.

Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler, Tallinna Vindi Lasteaia õpetaja ja keelekümbluse edendaja Hedi Minlibajeva (paremal) koos president Kersti Kaljulaidiga

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel annab president oma riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks. Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja Eesti toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Valgetähe IV klassi teenetemärgi pälvisid kolm teenekat koolijuhti Tallinnast: Ristiku Põhikooli direktor Katrin Luhaäär; Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi direktor Tatjana Lüter ja Tallinna Pae Gümnaasiumi direktor Izabella Riitsaar.

Valgetähe V klassi teenetemärgi said Gustav Adolfi Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Agu Ojasoo ja Tallinna Vindi Lasteaia õpetaja ja keelekümbluse edendaja Hedi Minlibajeva.

Sel aastal tunnustas president riiklike teenetemärkidega kokku 166 tähelepanuväärset isikut.

Allikas: Delfi („President Kersti Kaljulaid tunnustas teenetemärkidega Eesti eredaimaid teenäitajaid, 05.02.2018); Nonna Meltsas, Tallinna Vindi Lasteaia direktor