9.10

Uus noorte rahvatantsu- rühm Tallinna Õismäe Gümnaasiumis

Tallinna Õismäe Gümnaasiumi uurimistööst kasvas välja tantsurühm Reaalselt Kultuursed.

Tallinna Õismäe Gümnaasiumi uus tantsurühm Reaalselt Kultuursed (teine rida: Orhe Veermäe, Joosep Mart Männik, Sander Ulejev, Tomi Linde, Kristjan Kallikivi, Fred Ojassoo, Karel Soome ja Madis Järve, esimene rida: Marleen Reede, Liisa Heinla, Klaudia Sirel, Marleen Selge, Kadre Ruth Peirumaa, Ege-Teili Oja, Merili Tamm, Kätriin Einard ja õpetaja Esta Erit)

Sügisel 2017, kui 11. klasside õpilased valisid oma uurimistöö või praktilise töö teemat, tuli 11.b klassi õpilane Kadre Ruth Peirumaa välja mõttega luua koolis noorte segarühm ja õpetada neile rahvatantsu. Tantsijateks tulid 40. lennu noored.

Mõne kuu jooksul õpiti selgeks kaks eelmise noortepeo tantsu „Tulitilgad“ ja „Kullakera kandjad“ . Nende tantsudega esinesid noored Eesti Vabariigi 100. aastapäeva aktusel. On esinetud sõpruskohtumisel Tallinna Vene Lütseumiga, kooli kevadkontsertidel ja lõpukellal, iga kord uute tantsudega. Innustunult jätkatakse ning soovitakse osaleda järgmisel suvel toimuval üldtantsupeol.

Tantsurühma nimi Reaalselt Kultuursed näitab, et sellesse kuulub nii reaal- ja loodusharu kui ka keele- ja kultuuriharu õpilasi. Huvi rahvatantsu vastu on koolis märgatavalt tõusnud ja uusi soovijaid on juba olemas.

Tallinna Õismäe Gümnaasiumis on kaks aastat harjutanud ka põhikooli õpilaste tantsurühm Undikutsikad, kes on jõudnud juba 5. klassi. Sellest aastast tegutseb ka 1. klassi tantsurühm. Neid rühmi juhendab lapsevanem Kadri Aadma.

Anželika Raagmets, Tallinna Kunstigümnaasium